loading

Profesyonel av dişlisi üreticisi & O zamandan beri taktik dişli tedarikçisi 2013

18L ile 22L Arası Orta Seviye: 13L Yetmediğinde ve 25L Fazla Olduğunda

giriiş

Herhangi bir avcılık sırt çantası serisi aslında hacimlerin bir merdiveni gibidir ve çoğu alıcı bunun sadece iki basamağını görebilir: ultra hafif günlük sırt çantası ve büyük keşif sırt çantası. Piyasanın gerçek ağırlık merkezi ise bu ikisinin arasında yer almaktadır. Daha önceki yazılarımızda en hafif (13L) ve en ağır (25L ve üzeri, geceleme ve köprü boyutları dahil) kategorileri ele aldık; bu yazı ise orta basamak olan 18L ila 22L arasındaki kategoriyle ilgilidir ve burada gerçekte olduğu gibi ele alınmaktadır: "40L'nin yarısı" değil, belirli bir görevi olan bağımsız bir kategori.

Bu iş , dürbün, fazladan bir kat giysi, su ve öğle yemeği taşımakla geçen tam bir gün demektir; avcının kullanmayacağı hiçbir şey olmamalı. 13 litrelik bir çanta, su ve öğle yemeğini sığdırmadan monoküler veya dürbün artı bir yalıtım katmanı taşıyamaz. 25 litrelik bir çanta her şeyi taşıyabilir, ancak fazla hacim ölü ağırlık, ağaç standında ekstra hacim ve çantayı kamyonda bırakma konusunda sessiz bir cazibe olarak kendini gösterir. 18-22 litrelik aralık, "yeterli" ve "çok fazla değil"in gerçekten buluştuğu noktadır.

Bunu somutlaştırmak için, GAF OUTDOOR orta boy günlük sırt çantası programından iki gerçek örneği inceliyoruz: zeytin yeşili renkte 18 litrelik 905-056 ve kamuflaj desenli 22 litrelik 905-061 . Her ikisi de kaynak materyalde "GÜNLÜK ÇANTA" etiketini taşıyor ve her ikisi de aynı fırçalı triko kumaş yapısına, YKK fermuarlara, Duraflex tokalara ve naylon dokumaya sahip. Donanım ve kumaş aynı olduğu için, karşılaştırma, dört litrelik ekstra kapasitenin ve 250 gramlık ekstra çanta ağırlığının sahada size tam olarak ne kazandırdığını ortaya koyuyor.

Teknik Bölüm 1: 18L Kasa — Minimum Kullanılabilir Gün

905-056, bu kademenin alt sınırını tanımlar. Hacminin değerini gösterdiği ve durduğu yer burasıdır.

18 Litre Gerçekte Ne Kadar Alır?

905-056'nın ana bölmesinin kapasite derecesi şu şekildedir:18 L Aşağıdaki yük listesi, herhangi bir ek malzeme kullanılmadan sığmaktadır ve bu, bu katın tam tasarım şartnamesidir:

  • Su: bir adet standart 1 litrelik şişe — bu şişe ana bölmede değil, çift ipli yan cepte taşınıyor; bu da 18 litrelik kapasitenin aslında işe yaramasını sağlayan şey.
  • Optik ekipman: Ana bölmenin üst kısmına yerleştirilmiş yumuşak bir kese içinde bir monoküler veya bir çift dürbün.
  • Ek bir katman: düz bir şekilde katlanmış bir orta veya yalıtım katmanı.
  • Acil durum ve yön bulma malzemeleri: ilk yardım çantası, harita veya telefon kılıfı, kafa lambası — kutu şeklinde değil, düz bir set.
  • Öğle yemeği: kompakt ve paketlenmiş; hantal soğutucuya gerek yok.

Listedeki her öğenin aynı gün kullanılması amaçlanmıştır ve hiçbirinin geceyi atlatması gerekmez.

0,93 kg'lık Öz Ağırlığın Anlamı

905-056 modeli boşken 0,93 kg (2,05 lbs) ağırlığındadır. Daha büyük boyutlarda, çantanın kendi ağırlığı daha az önem taşır; 40 litrelik bir çantada yarım kiloluk fark gürültüye neden olur. 18 litrelik bir çantada ise durum tam tersidir: 5-7 kg'lık gerçekçi bir yüklü ağırlıkla, 0,93 kg taşınan her şeyin yaklaşık %13-15'ini oluşturur ve bu gramların her biri yiyecek, su veya optik ekipman yerine yapısal ek yüktür. Hafif bir kendi ağırlığı, bu seviyenin "minimum düzeyde uygulanabilir" olmasını sağlayan şeydir; yapı, ekipman bütçesinden mümkün olduğunca az yer kaplar.

18,5" × 8,7" × 6,7" Şeklinin Size Anlattıkları

905-056'nın boyutları (Y × U × G) 18,5 inç (47 cm) × 8,7 inç (22 cm) × 6,7 inç (17 cm) 'dir. Şekil olarak uzun ve dar olarak okunabilir. Bu profil omurgayı sarar ve yükü vücuda yakın tutar; bu nedenle 18 litrelik bir çanta, aynı hacimli, daha geniş bir çantaya göre tırmanış sırasında daha az sallanır; çanta, dengenin önemli olduğu omuzlarda sabit kalır.

Bu durumun dezavantajı dürüst ve tahmin edilebilir: sınırlı yanal genişlik ve derinlik. 8,7 inçlik bir yüzeye düz bir yemek takımı veya katlanmış bir tripod yerleştiremezsiniz; iç kısım dikey istifleme için tasarlanmıştır. Şekli, çantanın ne için olduğunu (günlük eşyaların dikey bir sütunu) ve ne için olmadığını (düz, geniş bir kargo profili) açıkça ortaya koyuyor.

"SIDE ACCESS. NO ZIPPER NEEDED"

Çift ipli yan cepler, standart su şişeleri ve saha ekipmanları için uygundur; eldivenle bile tek elle açılabilir.

Bu, 18L'deki en pratik detay. Arazide su içmek normalde iki seçenekten birini gerektirir: omuz askısını açmak veya dürbününüzün arkasındaki ana bölmeden bir şişe çıkarmak. İpli yan cep, bu iki adımı da ortadan kaldırıyor; şişe her zaman aynı yerde kalıyor ve soğukta tek elle, eldivenle açılıp kapanabiliyor. Görevi sürekli su içmek ve hareket etmek olan bir eğitmen için, tek elle, fermuarsız erişim bir özellik değil, yük taşıma kapasitesine sahip bir tasarım.

18L'nin Çalışmayı Bıraktığı Nokta

"Minimum uygulanabilir" ifadesi, ilk eklemeye kadar uygulanabilir anlamına gelir. 905-056, liste uzadıkça tahmin edilebilir şekilde başarısız olur: bir tripod ve bir monoküler-gözlük seti veya soğuk bir gün için ikinci bir su şişesi ekleyin ve 18 litrelik zarf dolduğunda kapak sıkışır, eşyalar yer değiştirir ve erişim zorlaşır. Bu arıza modu bir kusur değildir. Bu, bu makalenin konusunun üst sınırını tanımlayan sınır çizgisidir.

Teknik Bölüm 2: 22 Litrelik Kasa — 4 Litre ve 0,25 kg Size Ne Kazandırıyor?

905-061, aynı tasarım ailesine ait ancak dört litre daha fazla hacme sahip. Kaynak belgeler, her iki örneği de aynı TÜM AÇILARDAN GÖRÜNTÜ setiyle (01 YAN GÖRÜNTÜ / 02 ARKA GÖRÜNTÜ / 03 İÇ GÖRÜNTÜ / 04 ÖN CEP DETAYI) belgeliyor; bu nedenle aşağıdaki karşılaştırma aynı belge tabanına dayanıyor. İlginç olan soru, bu dört litrenin aslında neyi değiştirdiği.

Gerçek Artış: 4 Litre, 250 Gram, Yeni Bir Şekil

905-061 bir22 L Ana bölmenin ağırlığı 1,18 kg (2,60 lbs) olup, boyutları 21,3 inç (54 cm) × 11,4 inç (29 cm) × 9,1 inç (23 cm)' dir. 905-056 modeline kıyasla, bu da +4 L nominal kapasite, +0,25 kg kendi ağırlığı, +2,8 inç yükseklik, +2,7 inç genişlik ve +2,4 inç derinlik anlamına gelir.

Son üç rakam, ilk rakamdan daha önemlidir. Dış zarfın hacmi yaklaşık 17,6 litreden (47 × 22 × 17 cm) yaklaşık 36 litreye (54 × 29 × 23 cm) çıkıyor; yani kutu hacmi iki katından fazla artarken, nominal kapasite %22 yükseliyor. Pratikte bu, "liste sığıyor" ile "liste, eşyaların sığmak istediği şekilde sığıyor" arasındaki farktır: yalıtım katmanının yanına yerleştirilmiş bir tripod, uygun bir öğle yemeği ve ikinci bir öğün veya artık sıkıştırılması gerekmeyen bir mono ekipman. Ve 250 gramlık fark, 6-8 kg'lık bir yüke karşı önemsizdir; 22 litre, neredeyse hiç ağırlık kaybı olmadan gerçek hacim kazandırır.

Arka panel ve bel kemerinin burada önem kazanmasının nedeni

Her iki örnekte de 3 boyutlu ağ yapılı arka panel bulunmaktadır.

Sırtınız ve çanta arasında hava akışını sağlar; kilometrelerce yol boyunca serin kalmanızı sağlar.

18 litrelik modelde panel bir konfor özelliğidir; 22 litrelik modelde ise yapısal bir özellik haline gelir ve burada dürüst bir not düşmek gerekir. 18-22 litrelik modellerde kalça kemeri öncelikle dengeyi sağlamak, ikinci olarak ise yükü aktarmaktır. Daha uzun ve daha ağır bir yük sütununu vücuda yaslayarak etrafta hareket etmesini engeller; 40 litre ve üzeri bir çantada olduğu gibi ağırlığın önemli bir kısmını kalçalara aktarmaz. Size 18-22 litrelik modelleri "kemerin yükü taşıdığı boyut" olarak satan herkes size 40 litrelik bir çantanın hikayesini anlatıyordur. Bu boyutta, kemer ve panel çantayı sessiz ve vücuda yakın tutar - ki bu da bir av çantasının tam olarak amacıdır.

MOLLE: Ara sıra ortaya çıkan ihtiyaçları dışa vurmak

Çanta üzerine istediğiniz yere ek keseler, ekipman veya aksesuarlar takabilirsiniz.

Bir tasarım argümanı olarak ele alındığında, MOLLE dokuma sistemi , 22 litrelik bir çantanın 22 litre olarak kalmasını sağlayan şeydir. Optik çantası, küçük bir idari çanta, mesafe ölçer kılıfı - kullanımı ara sıra olan herhangi bir eşya - temel hacmi şişirmek yerine, çantanın dışına yerleştirilir. Harici montaj olmadan, "ama ya bazen X eşyasını taşırsam?" sorusunun dürüst cevabı her zaman "25 litrelik olanı alın"dır. MOLLE bunu "X'i dışarıya monte edin"e dönüştürür ve bu, bu orta seviye çantanın bir üst seviyeye hemen çökmeden var olabilmesinin ana mühendislik nedenidir.

Üstten fermuar, cırtlı yama alanı ve turuncu astar.

Her iki örnekte de üst açıklık, üzerinde cırt cırtlı bir alan bulunan fermuarlı bir açıklıktır . Fermuar, tam genişlikte bir yükleme ağzı sağlar; böylece garip bir fermuar açma açısıyla uğraşmadan ekipmanınızı içeri ve dışarı çıkarabilirsiniz; cırt cırtlı panel ise saha kimlik bilgilerinin yerleştirildiği yerdir: kulüp yaması, kan grubu işareti, birlik veya şirket işareti. Bu, avcılık müşterilerinin neredeyse diğer tüm özelleştirmelerden daha sık talep ettiği küçük bir alandır, çünkü sahada tanımlanabilen bir çanta, bulunabilen bir çantadır.

Kaynak görsellere göre, 905-061'in iç kısmında turuncu astarlı file iç cep ve büzme ipi bulunuyor. Pratik değeri estetik değil: avlanma saatleri şafak ve alacakaranlıktır ve karanlık bir delik gibi görünen bir iç mekan, eşyaların kaybolmaya mahkum olduğu yerdir. Yüksek kontrastlı turuncu yüzey, tek bir bakışta kafa lambasıyla görülebilen tekli kese, ilk yardım çantası ve yedek katman anlamına gelir. Bu arada, astar rengi bu seviyede standart bir özelleştirme seçeneğidir.

3 Katmanlı Kumaş, Mühendislik Olarak Okunabilir

Kaynakta yer alan kumaş bloğu "SESSİZ KAMUFLAJ VE SU GEÇİRMEZ KORUMA / 3 KATMANLI KUMAŞ YAPISI + SU GEÇİRMEZ KAPLAMA" başlığını taşıyor ve dört unsur listeliyor. İşlevlerine göre okunduğunda, çalışma şu şekilde net bir şekilde ayrılıyor:

  • DWR COATING — "Dayanıklı Su Geçirmezlik — Yağmur Suyunu Temas Halinde Damlacıklar Halinde Tutar." Dış yüzey, yağmur suyunu emilmeden önce uzaklaştırır.
  • SILENT BRUSHED TRICOT — "Fısıltı Kadar Yumuşak. Arazide Sessiz. Tüm Gün Konforlu." Fırçalanmış yüzey, çantanın ekipmanlara, ağaçlara ve koşum takımlarına sürtünerek hışırtı yapmasını önler. Bir avcının vücudundaki en gürültülü ikinci eşya, botlardan sonra çantadır; bu katman, onu bu sıralamadan çıkarmak için vardır.
  • TPU MEMBRANE — "Su Geçirmez Nefes Alabilir Film — Her Hava Koşuluna Uygun Sızdırmazlık." Nem geçişini engelleyen orta bariyer.
  • 300D RIPSTOP — "Polyester Taban Katmanı — Yırtılmaya Dayanıklı Izgara Dokuma." Takılmanın yırtılmaya dönüşmesini engelleyen yapısal destek.

Ve sınır açıkça belirtilmelidir: bu yapı hava koşullarına dayanıklıdır, suya batırılamaz. DWR ve TPU film, yağmur ve ıslak fırça darbelerini dışarıda tutar; tamamen kapalı bir sistem değildir. IP sınıflandırması, çok saatlik yağmur dayanımı iddiası veya " %100 su geçirmez" ibaresi burada yer almamalıdır. Dürüst iddia, malzemelerin gerçekte yaptığı şeydir: hafif yağmur damlalarını temas halinde iter, kumaş yüzeyinden neme karşı sızdırmazlık sağlar ve içindekiler dışarıdan ıslanmadan önce suyu uzaklaştırır.

Laboratuvar Numaraları

KaynağınLABORATORY TESTED Blok, aşağıdaki bilgileri aynen şu şekilde raporlamaktadır:

LABORATUVARDA TEST EDİLMİŞTİR (kaynak malzeme) — Tüm test sonuçları akredite bir laboratuvar tarafından doğrulanmıştır · ISO sertifikalı
Mülk Standart Sonuç
Çekme MukavemetiISO 13934-1:2013 1.894 N (Çözgü) / 1.482 N (Atkı)
Yırtılma Mukavemeti (Elmendorf)ISO 13937-2:2000 156,8 N (Çözgü) / 151,0 N (Atkı)
Dikiş Kayması (100N)ISO 13936-2:2004 2,1 mm (Çözgü) / 1,9 mm (Atkı)
Tüylenmeye Karşı DirençISO 12945-2:2000 4. Sınıf, 5.000 Döngü
Işığa Karşı Renk HaslığıISO 105-B02:2014 6. Sınıf (maruz kalma döngüsü A1)
Su GeçirmezlikISO 4920:2012 4. Sınıf (püskürtme testi - numune yüzeyinde ıslanma olmaması)

Bu rakamlar "kumaş yapısı dayanıklı mı?" sorusuna cevap veriyor; yani kumaşın dış yüzeyi gerilime dayanacak mı, numune başına yaklaşık 150 N'luk Elmendorf yırtılma testinden geçecek mi, 100 N'luk yük altında dikişlerin kaymasını engelleyecek mi, 5.000 döngü boyunca tüylenmeye karşı direnç gösterecek mi, A1 ışık haslığı maruz kalma döngüsünde rengini koruyacak mı ve numune yüzeyinin ıslanmaması koşuluyla püskürtme testinden geçecek mi? Ancak "çanta ne kadar yük taşıyabilir?" sorusuna cevap vermiyorlar . Bir kumaş numunesi üzerindeki hiçbir çekme değeri, bitmiş çanta için bir yük derecelendirmesi değildir ve burada da böyle bir iddia bulunmamaktadır. Aynı derecede önemli olan: Su Geçirmezlik Derecesi 4, ISO 4920 standardına göre kumaş numunesi üzerinde yapılan bir püskürtme testi sonucudur ; bu, DWR yüzeyinin suyu ittiğini gösterir, çanta düzeyinde bir su geçirmezlik derecesi değildir.

18L ile 22L Arası Orta Seviye: 13L Yetmediğinde ve 25L Fazla Olduğunda 1
Dört litrelik ekstra hacim, çantanın dışında da kullanılabiliyor; dürbün ve tripod MOLLE paneline sabitlenmiş durumda.

Teknik Bölüm 3: 18L ve 22L Arasında Seçim ve B2B Seçimi

Bir Karar Kontrol Listesi

Son kullanıcı için seçim, dört evet/hayır sorusuna indirgeniyor:

  1. Listede tripod veya monoküler ve dürbün seti var mı? Evet → 22L. 18L'lik bir zarf, diğer her şeyi sıkıştırmadan bir tripodu içine alamaz.
  2. Bu kesinlikle günübirlik bir gezi mi? Evet → her iki boyut da uygundur. Hayır → bu kategori tamamen kapsam dışındadır; gece konaklamalı geziler ayrı olarak ele alınan 36L+ kategorisine aittir.
  3. Et taşımanız muhtemel mi? Evet → 22L, çünkü 18L'lik listede av çantası için yer yok.
  4. Listede yer alan diğer ürünlerle birlikte yalıtım katmanına da ihtiyacınız var mı? Evet → 22L veya yalıtım katmanı harici bir MOLLE çantasına taşınmış 18L.

Kontrol listesinin ardındaki mantık şu: 18L, listesi sabit ve bilinen avcılar için; 22L ise listesinde sürekli tereddüt ettikleri bir madde bulunan avcılar için tasarlanmıştır.

İş Bölümü: 18L Giriş Seviyesi, 22L İş Yükü Personeli

Ticari bir ürün gamında, iki örnek rolleri net bir şekilde paylaşıyor. 18 litrelik model giriş seviyesi ve tamamlayıcı parça ; daha hafif fiyat noktası, kulüp veya rehberin ilk olarak verdiği, "buradan başlayın" SKU'su. 22 litrelik model ise kahraman ; çoğu tam gün avcının, gerçek listelerine optik, ek bir katman ve güvenlik payı ekledikten sonra tercih ettiği boyut. Sadece ikisinden birini satmak, müşterilerin sizi her ikisini de satan bir rakiple karşılaştırmasına yol açar.

Sessizliğin Ticari Bir Değer Olmasının Sebebi Nedir?

Fırçalanmış triko, avcılık markalarının daha fazla para ödemeye razı olduğu bir kumaştır ve bunun nedeni sadece konfor değildir – ki markanın kendi sloganı olan "Fısıltı Kadar Yumuşak. Sahada Sessiz. Tüm Gün Konforlu" bunu da kapsar. Avcılık bağlamında, gürültü işlevsel bir kayıptır: hışırtılı bir çanta, sona eren bir av demektir. Fırçalanmış, sessiz bir yüzey, mağazada (kumaşı ovun, dinleyin) gösterilebilen ve sahada doğrulanabilen (kullanıcısını belli etmez) bir farklılaştırıcıdır. Bu nedenle "sessiz avcı sırt çantası" gerçek bir arama terimi ve gerçek bir fiyat aralığı haline gelmiştir ve fırçalanmış triko dış yüzey, düz kırışık polyester veya standart naylona göre daha yüksek bir fiyata sahiptir.

Bakım ve Onarım

  • DWR yenileme işlemi, onarım değil, planlı bir işlemdir. "Temas halinde yağmur damlacıkları oluşturan" yüzey aşınma, deterjan ve zamanla bozulur; yüzey artık damlacık oluşturmadığında, DWR yenileme spreyi, membrana dokunmadan dış yüzeyin işlevini geri kazandırır.
  • Fırçalanmış yüzey nazik temizlik gerektirir. Paketi ters çevirerek yıkayın, aşındırıcı fırçaları triko yüzeyden uzak tutun ve aşırı yıkamayın; fırçalanmış yüzeye sürtünme, yüzeyin aşınmasına neden olur.
  • TPU membran, yüksek ısıda kurutmayı imkansız hale getirir. Her zaman havada kurutun. Kurutma makinesinde yüksek ısı, filme zarar verir ve hasarlı bir film, hava koşullarına dayanıklı bir paketi dekoratif bir ürüne dönüştürür.
  • Donanımı düzenli aralıklarla kontrol edin. YKK fermuarlar ve Duraflex tokalar, kumaştan daha uzun süre dayandıkları için birinci sınıf donanımlardır: her fermuarı iki yönde de çalıştırın, dikiş çizgilerindeki naylon dokuyu inceleyin ve yıpranmış bir fermuar ucunu zorlamak yerine değiştirin.

B2B Seçim Tavsiyeleri

Orta boy sırt çantası kategorisi, avcılık markalarının orijinal ekipman üreticileri, açık hava perakende kanalları, avcılık kulüpleri ve rehberlerinin alışveriş yaptığı kategoridir ve iki boyutu da satın alma kalıplarını karşılamaktadır:

  • Avcılık markası OEM/ODM. 18L ve 22L, en sık talep edilen iki ürün modelidir. Her ikisi de aynı yapıdan (fırçalanmış triko, YKK, Duraflex, MOLLE, 3D file arka panel) yola çıkıyor, bu nedenle bir marka, tek bir kumaş satın alımıyla bu iki ürünü tek bir tasarım ailesi olarak piyasaya sürebilir.
  • Açık hava kanalları. 18 litrelik ürün fiyat belirleyici ve giriş seviyesi ürün, 22 litrelik ürün ise kar marjı ve ana ürün olarak konumlandırılmış; yukarıdakiyle aynı dağılım.
  • Kulüpler ve rehberler. Genellikle 22L kullanılır, çünkü bir rehberin listesi bir müşterininkinden daha uzundur ve tek bir kahraman boyutu envanteri basitleştirir.

Bu seviyedeki özelleştirme seçenekleri oldukça geniştir, çünkü her yüzey bir karar meselesidir: kapasite, renk ve kamuflaj, kumaş özellikleri, cep ve MOLLE düzeni, bel kemeri ve omuz askısı şekli, astar rengi (905-061'in turuncusu bu seçeneklerden biridir) ve logo ve yama işlemi (cırt cırtlı yama, nakış, baskılı etiket). GAF OUTDOOR'un yaklaşımı şu şekilde özetlenebilir: Tasarım Destekli / Üretim Garantili — Özel Logo · Boyut · Renk Mevcut , inceleme için tasarım çizimleri üretiliyor, her ay yeni modeller ekleniyor, 10 yılı aşkın deneyim ve 80'den fazla markaya hizmet verme geçmişi var. Bu seviyede gerçek riski "fabrikanın detayları uygulayamaması" olan bir alıcı için bu, ilgili kanıttır; çünkü detaylar, büzgülü yan cep, yama alanı, astar rengi, orta boy bir sırt çantasının tam olarak ne olduğunu gösterir.

Çözüm

18L ile 22L arasındaki orta seviye, diğer iki kategori arasında bir uzlaşma değil. Piyasadaki en yaygın av günü için ideal boyut sınıfı: dürbün takılı, bir ek katman, su ve öğle yemeği, karanlık çökmeden eve dönüş – 13L'lik bir çantanın kalabalığı veya 25L'lik bir çantanın ölü ağırlığı olmadan. 905-056 (18L, 0,93 kg) alt sınırı kanıtlıyor: uzun, dar, sağlam bir çanta olup, yan taraftan büzgülü erişim sayesinde minimum hacimde tam bir gün çalışmayı mümkün kılıyor. 905-061 (22L, 1,18 kg) üst sınırı kanıtlıyor: tripod, av çantası ve ikinci öğünü içine alacak şekilde hacmini ikiye katlayan kutu şeklinde bir çanta, ayrıca MOLLE sistemi de ara sıra ek eşyaları taşımayı sağlıyor. Ve her ikisi de hikayenin doğrulanabilir kısmını paylaşıyor: TPU film ve 300D yırtılmaz kumaş tabanının üzerine DWR kaplamalı sessiz fırçalanmış triko kumaştan oluşan 3 katmanlı bir dış kabuk; kumaşı dürüstçe ve başka hiçbir şey olmadan tanımlayan laboratuvar testleriyle elde edilmiş dayanıklılık ve sağlamlık değerleri. Avcılık ürünleri serisi oluşturan markalar ve kanallar için, öncelikle doğru yapılması gereken seviye budur.

Sıkça Sorulan Sorular

18 litrelik bir sırt çantası tüm gün süren bir av için yeterli mi?

Evet, bu boyut özellikle şu eşyalar için tasarlanmıştır: yan cepte bir su şişesi, bir monoküler veya dürbün, bir yedek giysi, düz bir acil durum ve navigasyon kiti ve kompakt bir öğle yemeği. 18 litrelik model, tam anlamıyla "minimum uygulanabilir"dir: bu listeyi sıkışmadan taşır ve ilk eklenen eşyada (tripod, monoküler ve dürbün kiti veya ikinci bir su şişesi) tahmin edilebileceği gibi yetersiz kalır. Eğer bu üçünden herhangi biri listenizdeyse, 22 litrelik bir model tercih edin.

22 litrelik bir sırt çantası için bel kemeri gerekli mi?

Yardımcı oluyor ve 905-061 modelinde kemer ve 3D file sırt paneli birlikte çalışıyor; ancak bu hacimde asıl işlev yük aktarımı değil, denge sağlamaktır. Kemer, daha uzun ve ağır bir yük sütununu vücuda yakın tutar ve omuzlardan uzak tutar; 40 litreden fazla hacimli bir sırt çantasında olduğu gibi ağırlığın önemli bir kısmını taşımaz. Bunu, sabit duran bir sırt çantası ile hareket eden bir sırt çantası arasındaki fark olarak düşünün.

Fırçalanmış triko kumaş dayanıklı mıdır?

Laboratuvar verileri, doğru yorumlandığında evet diyor. Kaynağın LABORATUVARDA TEST EDİLMİŞ blok raporu, 5.000 döngüde 4. sınıf tüylenme direnci (ISO 12945-2:2000), 156,8 N (çözgü) / 151,0 N (atkı) Elmendorf yırtılma mukavemeti (ISO 13937-2:2000) ve 6. sınıf, A1 pozlama döngüsünde ışığa karşı renk haslığı (ISO 105-B02:2014) değerlerini gösteriyor; bunların tümü akredite bir laboratuvar tarafından doğrulanmıştır. Fırçalanmış yüzey, düz yüzeye göre daha yumuşaktır, bu nedenle yine de nazik temizlik ve keskin aşınmaya karşı koruma gerektirir. Buradaki dayanıklılık yüksektir, ancak sonsuz değildir.

Bu yapının su geçirmezlik özelliği ne kadar?

Hava koşullarına dayanıklı – işte tam olarak iddia bu. DWR kaplama, yüzeyle temas eden yağmur damlacıklarını tutar ve 3 katmanlı yapıdaki TPU membran, kumaş düzleminden nemin geçmesini engeller. Laboratuvar su iticilik sonucu (ISO 4920:2012, 4. Sınıf), kumaş numunesinin yüzeyine su püskürtülerek yapılan bir testtir ve numunenin yüzeyi ıslatılmamıştır. Bu, çanta düzeyinde bir su geçirmezlik derecesi değildir, IP sınıflandırması yoktur ve çanta, suya batırılabilir veya saatlerce süren şiddetli yağmura karşı sızdırmazlık sağlayacak şekilde değerlendirilmemelidir. Hafif yağmur, nemli çalılar ve sabah çiği: idare edilebilir. Suya batırma: hayır.

prev
Su Haznesi Kapasite Seçenekleri: 2L, 2.5L ve 3L — Avcılık ve Doğa Yürüyüşü İçin Doğru Su Haznesini Seçmek
sizin için önerilen
Bizimle iletişime geçin
Eklemek:
1# Shangjie Hehe Yolu Hecheng Shiling Kasabası Huadu Bölgesi Guangzhou Şehri 510850 Çin
İlgili kişi

temmuz

Sorularınız var mı?
july-bags@foxmail.com
Bizi arayın
+86 13922517997
Bizi takip edin
Telif hakkı © 2026 GAF | Site Haritası
Customer service
detect